Wypełnianie ankiet – poradnik

W dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi technologii i Internetu mamy coraz więcej możliwości na zarobienie dodatkowej gotówki bez wychodzenia z domu. Jest to świetny sposób na podreperowanie domowego budżetu, szczególnie, że do niektórych czynności nie potrzebujemy specjalnego przygotowania.

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można zarobić, jeśli nie jesteśmy informatykiem, copywriterem czy marketingowcem. Jednym z ciekawych sposobów jest zarabianie na ankietach.

W poniższym artykule zgłębimy dla Was tajniki, w jaki sposób można zarobić pieniądze wypełniając ankiety i co warto na ten temat wiedzieć!

Zarabianie na ankietach – krok 1 – zapoznaj się z najlepszymi panelami do ankiet

Jeśli zdecydowałeś, że zarabianie na ankietach jest dla Ciebie, zapoznaj się z kilkoma praktycznymi wskazówkami. Pozwolą Ci zaoszczędzić dużo czasu (zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć w przyszłości na wypełnianie dużej ilości ankiet, o czym za chwilę) i uniknąć frustracji. W Internecie jest wiele paneli oferujących wypełnianie ankiet za pieniądze, jednak należy być tutaj bardzo ostrożnym. Jak to bywa w każdej branży, zdarzają się firmy-krzaki lub po prostu oszuści, którzy żerują na naiwności użytkowników.

Aby zacząć przygodę z zarabianiem na ankietach, musisz zarejestrować się w jak największej ilości paneli oferujących ankiety. Dlaczego? Niektóre z nich publikują ankiety bardzo często, niektóre rzadziej. Po prostu – efekt skali. Do im większej ilości programów dołączysz, tym zwiększają się Twoje szanse na zarobek.

A o to właśnie chodzi, prawda?

Tylko jak wybrać wiarygodne panele do zarabiania na ankietach? Przygotowaliśmy dla Ciebie:

Ranking najlepszych portali z ankietami – TOP 10 płacących firm

Korzystając ze sprawdzonych firm, zaoszczędzisz swój czas i będziesz miał pewność, że zarobisz.

Zarabianie na ankietach – krok 2 – czytaj regulaminy

Wydaje się, że nikomu nie trzeba tego tłumaczyć, ale zdarzają się różne sytuacje. Dołączając do danego panelu oferującego zarabianie na ankietach, musimy zaakceptować stosowne regulaminy (a każdy panel ma swój osobny regulamin). Należy się z nimi dokładnie zapoznać, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Jakich na przykład?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, obok wiarygodnych i rzetelnych firm, zdarzają się też takie, które próbują wyłudzić pieniądze i najzwyczajniej w świecie nas oszukać.

Kiedy powinna Ci się zapalić czerwona lampka?

Jeśli zobaczysz, że dołączenie do portalu jest uwarunkowane wpłaceniem jakiejś kwoty.

PAMIĘTAJ!

ŻADNE, ale to żadne dobre panele oferujące zarabianie na ankietach nie pobierają opłat za rejestrację. Wiarygodne portale współpracują z największymi, często światowymi liderami w kategorii firm badawczych i nie pobierają żadnych opłat za udzielanie ankiet przez użytkowników.

Jeśli któryś z punktów danego regulaminu jest dla Ciebie niejasny, nie zastanawiaj się i zanim dołączysz do portalu, skontaktuj się z supportem. Najlepsze portale z płatnymi ankietami posiadają sprawnie działający dział obsługi, dzięki czemu możesz bardzo szybko uzyskać odpowiedź na swoje pytania i wątpliwości. Zanim ich nie uzyskasz – nie dołączaj do panelu!

Zarabianie na ankietach – krok 3 – przygotowanie do wypłaty zarobionych pieniędzy

Wszystkie panele oferujące zarabianie na ankietach działają w bardzo podobny sposób – za wypełnianie ankiet zbieramy głównie punkty, które w przyszłości możemy wymienić na nagrody lub gotówkę. O ile w przypadku nagród sprawa jest prosta i zazwyczaj mamy do pobrania voucher lub kod, tak w przypadku chęci wypłaty gotówki należy się do tego przygotować.

Wprawdzie istnieją portale, takie jak np. opinie.pl, za pośrednictwem których wypłacone środki mogą znaleźć się na naszym koncie bankowym, tak do zdecydowanej większości należy mieć internetowe konta. Najpopularniejsze z nich to bezpłatny, wirtualny portfel Skrill oraz konto PayPal.

Oba rozwiązania gwarantują nam szybką wypłatę środków, które możemy albo przelać na swoje konto bankowe, albo zgromadzonymi środkami płacić za zakupy bezpośrednio w Internecie.

Zarabianie na ankietach – krok 4 – wypełnienie profilu w panelu

Dołączenie do portalu umożliwiającego zarabianie na ankietach nie oznacza jedynie założenia konta i jego ewentualnej weryfikacji. Ankiety, które będziemy wypełniać, to cenne informacje pozwalające danym markom na ulepszanie swoich produktów. Dlatego pytania w ankietach muszą być kierowane do konkretnej grupy docelowej.

Podobnie jak z reklamami.

Jeśli jesteś mężczyzną, nie zainteresują Cię reklamy damskich kosmetyków (chyba, że planujesz kupić prezent?). Ankiety kierowane są do użytkowników na podstawie podanych przez nich informacji w profilu. Więc jest to bardzo istotna część przygotowania do pracy z ankietami.

Warto podawać szczere informacje, dzięki czemu ankiety będą do nas dopasowane. Ma to dwie zalety – z jednej strony firma zlecająca badanie otrzymuje rzetelne informacje,  z drugiej – użytkownik taką ankietę wypełnia z przyjemnością i w szybkim tempie.

Sytuacja win-win, prawda?

Niektórzy użytkownicy chcą „oszukać system”, podając fałszywe informacje. Tylko po to, aby zwiększyć szansę otrzymania większej ilości ankiet. Zdecydowanie nie polecamy tego typu zachowań.

Zarabianie na ankietach – krok 5 – zorganizuj czas na wypełnianie płatnych ankiet

To, ile zarobisz wypełniając ankiety, zależy w głównej mierze od ilości poświęconego na nie czasu. Zarabianie na ankietach jest możliwe, jednak nie można zakładać, że będzie to nasze stałe źródło utrzymania, a jedynie dodatkowy zarobek.

Stąd warto zaplanować sobie każdego dnia odrobinę czasu, którą poświęcimy jedynie na tę czynność. Pozwoli nam to na wyrobienie w sobie nawyku i stały dochód.

Nie polecamy siadania do wypełniania ankiet raz, dwa razy w miesiącu przez cały dzień. Spowoduje to zmęczenie, znużenie, a punkty które uzbieramy w portalu mogą okazać się niewystarczające do wypłaty. I cały nasz wysiłek na marne, a przecież nie na tym nam zależało, gdy podejmowaliśmy decyzję o zarabianiu na ankietach!

Zarabianie na ankietach – krok 5 – jak nie dać się oszukać?

W punkcie 2 wspomnieliśmy, jak ważna jest weryfikacja rzetelności firmy. Wskazaliśmy też, z jakich portali warto skorzystać. Co jednak, jeśli pojawią się nowe, albo zainteresujesz się portalem, który nie znalazł się w rankingu (a jest ich wiele i tworzone są nowe)?

Należy taką firmę dokładnie sprawdzić zarówno pod kątem opinii użytkowników, jak i samych informacji o firmie.

Warto sprawdzić:

  • Gdzie jest zarejestrowana firma, czy współpracuje z dużymi firmami badawczymi (podstawa)
  • Czy firma posiada fizyczny adres działalności – sprawdzisz to między innymi korzystając z Google Maps
  • Czy portal posiada numer identyfikacyjny?
  • Czy nie prowadzone są wobec niej postępowania sądowe lub w ramach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – można takie informacje bez problemu uzyskać.

Na jakie zagrożenia należy jeszcze uważać?

To, co może nas nieprzyjemnego spotkać przy dołączeniu do nierzetelnego portalu oferującego zarabianie ankietach to przede wszystkim wyłudzenie pieniędzy (więc pod żadnym pozorem nie wykonuj żadnych przelewów wymaganych przy rejestracji!), wyłudzenie danych osobowych i niewypłacenie zgromadzonych przez nas środków.

Mamy nadzieję, że powyższy poradnik, jak zarabiać na ankietach pomoże Ci podjąć decyzję o współpracy wyłącznie z rzetelnymi firmami, dzięki czemu gotówka na Twoim koncie będzie pojawiać się systematycznie!

Miłego ankietowania!